fbpx

Олександр Веселка: в українців чудові перспективи!

Перший виїзд на насправді закордонний забіг з перешкодами – і не куди-небудь, а Чемпіонат Європи OCR EC у Франкфурті, Німеччина, – і українець Олександр Веселка одразу потрапляє в ТОП-15 еліти. Про те, як він до цього дійшов, як це було, і що далі, наш атлет розповів в ексклюзивному інтерв’ю Race Nation.

– Розкажи трохи про себе: чим займаєшся, які в тебе стосунки зі спортом?

– Я індивідуальний фітнес-тренер в Sport Life, активно пропагую функціональні тренування та бойові мистецтва. В минулому майстер спорту з єдиноборств, багаторазовий призер і чемпіон світу з ушу (розділ саньда – повноконтактні поєдинки). Закінчив кар’єру в 2012 році, коли виграв професійний турнір в Пекіні (Китай).

– А які успіхи в тебе досі були в забігах з перешкодами? В яких гонках – в Україні та за її межами – ти бігав раніше?

– Я вважаю, що кожен пройдений забіг з перешкодами – це вже успіх! Бо це перемога, в першу чергу, над собою. Мій перший досвід – це перша Гонка Race Nation, тоді все й почалося. З того часу й до сьогодні намагаюсь брати участь в усіх забігах з перешкодами у нас в країні. За кордоном бігав в Білорусі – Bison Race.

– Де й коли ти пройшов кваліфікацію на OCR EC?

– Це сталося в холодному грудні 2016 року – в Забігу Волі на Race Nation. Це було щось!

– Як/скільки ти готувався до теперішнього старту?

– До OCR EC я почав готуватися одразу після проходження кваліфікації: налагодив систему тренувань, почав змінювати техніку бігу та зміцнювати фізичні якості під дану спеціалізацію. Вдячний біговому клубу Track&Speed Club, в якому тренуюсь, і який мене весь цей час підтримував. Забіг Духу наприкінці 2016 року став для мене серйозним поштовхом. Саме тоді я вирішив йти на вагомий результат.

– Які враження від Гонки? Що найбільше вразило/сподобалося/не дуже сподобалося?

– OCR EC справив на мене величезне враження! Мене розривало від гордості за те, що я стою на одному старті з найкращими атлетами Європи та представляю Україну. У всіх, хто фінішував, на обличчях були сльози щастя – і я мав змогу розділити ці емоції з іншими спортсменами. Це неможливо передати словами – можна лише відчути. На жаль, я припустився однієї помилки: торкнувся дзвінка ногою, і волонтер змусив мене заново проходити перешкоду, щоб торкнутися його рукою… Ніяких потурань, тільки чисте проходження! Це й було моїм єдиним негативним моментом, але він є суто моєю помилкою.

– Як оцінюєш перешкоди на трасі? 

– Мені все дуже сподобалося: перешкод було багато, вони були складні, винахідливі та рівномірно розкидані по всій трасі. Сумувати було нема коли: на кожному кілометрі – цілий ланцюг перешкод, що змушувало уважно прораховувати свій біговий темп. Частина перешкод була з Penalty Lap – штрафним колом, частина – з умовою Break Obstacle (обов’язкове проходження). Перешкоди гармонійно переходили одна в іншу: з горизонтального каната – на рукохід, з рукоходу – на сітку, з сітки – на канат тощо. Були і рови з багнюкою, і мішки, і колоди… Мені особливо сподобалася дуже висока гірка, з якої влітаєш в воду – висота була неабияка! А загалом, я міг би описувати перешкоди дуже довго – бо їх було цілих 50!

– Чи були в цієї Гонці якісь відмінності від тих, в яких ти брав участь раніше?

– Складність перешкод була вищою. Не було штрафних бурпі – лише штрафні кола та проходження перешкод, доки не пройдеш! Суддівство волонтерів було дуже суворим.

– Як ти оцінюєш шанси українців на міжнародних змаганнях з OCR в майбутньому?

– Я переконаний, що у нас є чудові перспективи! Особливо, якщо рівень змагань в самій Україні зростатиме і надалі. Тоді у нас обов’язково з’явиться більше спортсменів, які будуть гідно представляти нашу країну на головних Чемпіонатах!

– Куди далі? Які цілі ставиш тепер перед собою?

– Далі – головний старт цього року, Чемпіонат Світу в Канаді. До того – Race Nation, Spartan Race, Toughest. Планую не лише змагатися, а ще й активно розвивати цей напрямок – OCR – у нас в країні та мотивувати інших.

Чудові плани! Race Nation від душі бажає Олександрові успіхів в цьому та подальших перемог! Готові спробувати свої сили на головних змаганнях з OCR? Перемагайте в Elite забігах Race Nation, отримуйте кваліфікацію – та вперед, за світовими призами!